Yıldırım Belediyesi, 22 farklı proje kapsamında yürüttüğü kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilçede büyük bir değişim başlattı. Kullanım ömrünü doldurmuş ve kent estetiğine uymayan 2 bin 600 bağımsız binanın yıkımı gerçekleştirilerek, yerlerine 5 bin 900 güvenli konut ve 700 iş yeri inşa ediliyor.

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (1)

Bu projelerle birlikte, ilçenin çeşitli noktalarında modern ve güvenli yaşam alanları oluşturuluyor. Depreme dayanıklı ve sosyal donatı alanlarıyla desteklenen bu alanlar, geniş ulaşım ağlarıyla da entegre ediliyor. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan çalışmalarda, parklar, sosyal tesisler ve yeşil alanlar da hayata geçiriliyor.

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (7)

Bursa'da 31 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü garsonluk yaparken yakalandı Bursa'da 31 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü garsonluk yaparken yakalandı

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kentsel dönüşümün ilçenin en önemli gündemi olduğunu belirterek, "Göreve geldiğimiz günden bu yana Yıldırım’ın dönüşümünü öncelikli hedefimiz olarak belirledik. Depreme dayanıklı olmayan ve sosyal donatı alanları yetersiz bölgelerimizi hızla yeniliyoruz. Bugün itibarıyla, hem belediyemizin hem de özel sektörün iş birliğiyle 2 bin 600 binayı yıkarak, 5 bin 900 güvenli konut ve 700 iş yeri inşa ettik. Yeni yaşam alanlarını sadece binaları yenilemekle kalmayıp, parklar, yeşil alanlar ve sosyal tesislerle de zenginleştiriyoruz. Bu süreçte binlerce konutu daha dönüştüreceğiz," dedi.

Başkan Yılmaz, ilçenin hızlı ve etkili bir şekilde dönüştürülmesinin önemine dikkat çekerek, kentsel dönüşüm projelerinin hız kesmeden devam edeceğini belirtti. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (6)

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (5)

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (4)

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (3)

Bursa Yıldırım Büyük Dönüşüyor! (1)-2

Kaynak: HABER MERKEZİ