Bursa'nın yeşil kimliğini yeniden canlandırmak amacıyla yoğun çalışmalar yürüten Büyükşehir Belediyesi, mevcut yeşil alanları daha estetik hale getiriyor. Kentin çeşitli noktalarında, park, bahçe, sokak, kavşak ve sahillerde gerçekleştirilen çalışmalarla çevreye görsel zenginlik katılıyor.

Bursa Yeşil Alanları Estetikle Buluşuyor (1)

Peyzaj çalışmalarıyla yeniden düzenleniyor

Büyükşehir Belediyesi, Bursa'yı yeniden yeşil bir kimliğe kavuşturmak için mevcut yeşil alanları peyzaj çalışmalarıyla yeniden düzenliyor. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, daha yeşil, daha mavi ve daha estetik bir Bursa için kentin farklı noktalarında çalışmalarını sürdürüyor.

Bursa Yeşil Alanları Estetikle Buluşuyor (3)

Bursa'da 2'nci kat penceresinden düşüp öldü Bursa'da 2'nci kat penceresinden düşüp öldü

Bu kapsamda, Parklar ve Bahçeler Şube Müdürlüğü ekipleri, Kozahan'da 355 metrekare, Yeşil Camii çevresinde ise 1200 metrekare rulo çim sererek deforme olan alanları yeniledi. Hüdavendigar ve Vakıf Bera parklarındaki eski, yüksek sarfiyatlı, verimsiz aydınlatma armatürleri yeni, düşük sarfiyatlı, yüksek verimli LED armatürlerle değiştirildi. Bu çalışma ile yüzde 70 enerji tasarrufu ve daha iyi bir aydınlatma sağlandı. FSM, Güzelyalı, Tirilye, Gemlik ve Beşyol kavşakları ile Altıparmak Caddesi ve Bursa Büyükşehir Belediye binası önünde bakım-onarım ve düzenleme çalışmaları sürdürülürken, İnegöl Yenice Kavşağı'ndaki aydınlatma çalışması tamamlanarak kullanıma sunuldu.

Bursa Yeşil Alanları Estetikle Buluşuyor (4)

Çalışmalar hızla devam ediyor

Sahil Planlama ve Yapım Şube Müdürlüğü ekipleri de sahillerin daha temiz ve kullanışlı hale getirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Tirilye, Güzelyalı, Kurşunlu ve Gemlik sahillerindeki gelgitler ve şiddetli rüzgarların neden olduğu korozyon sonucu oluşan çökmeleri ortadan kaldırmak amacıyla kütle beton çalışmaları tamamlandı. Bordür, parke taşı ve çevre düzenleme çalışmaları ise hızla devam ediyor. Park ve Bahçeler Daire Başkanı Hakan Tanrıöver, teknik ekibiyle birlikte Gemlik'teki çalışmaları yerinde inceledi. Ziyarete, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Arzu Karataş da katıldı ve vatandaşların talepleri not alındı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Bursa Yeşil Alanları Estetikle Buluşuyor (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ