Osmangazi Belediyesi, Nilüfer ilçesi Yolçatı Mahallesi’nde başlayan yangının söndürülmesine su tankerleri, iş makineleri ve ekiplerle destek sağlıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, yangın bölgesine giderek çalışmaları yerinde takip etti.

Bursa'da 2'nci kat penceresinden düşüp öldü Bursa'da 2'nci kat penceresinden düşüp öldü

I M G 20240630 W A0011

Yolçatı Mahallesi’nde başlayan ve hızla Uludağ Üniversitesi kampüsündeki ormanlık alana sıçrayan yangına müdahale sürüyor. Alevlere havadan ve karadan müdahale edilirken, Başkan Aydın yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ve Nilüfer Kaymakamı Murat Süzen ile görüşen Aydın, söndürme çalışmalarının koordineli bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti.

I M G 20240630 W A0009

Osmangazi Belediyesi olarak iş makineleri, su tankerleri ve uzman ekiplerle yangına destek verdiklerini belirten Başkan Aydın, "Öğleden sonra başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla Uludağ Üniversitesi kampüsü içindeki ormanlık alana yayıldı. 9 bin dönümlük sık çam ağaçlarıyla kaplı ormanda yangını söndürmek için tüm ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Bursa’mıza geçmiş olsun," dedi.

Editör: Haber Merkezi