Bursa'da, şiddetli yağışlar sonucu su seviyesi yükselen Nilüfer Çayı'nda bir erkek cesedi bulundu. Olay yerine gelen Bursa Valisi Mahmut Demirtaş, “Şu an burada bir ceset var, ancak bunun eski bir vaka olduğunu düşünüyoruz. Sel veya yağış sonucu ortaya çıkmış bir ceset değil, daha önce kaybolmuş bir kişiye ait olabilir. Olay yeri incelemesi devam ediyor. Bu konuda kesin bir şey söylemek için henüz erken" dedi.

Bursa'da 2'nci kat penceresinden düşüp öldü Bursa'da 2'nci kat penceresinden düşüp öldü

Bursa Nilüfer Çayı'nda Sürüklenen Erkek Cesedi Bulundu! (2)

Yağış nedeniyle debisi yükselen Nilüfer Çayı'nda sürüklenen erkek cesedi bulundu

Olay, saat 18.00 civarında Osmangazi ilçesi Avrupa Konseyi Bulvarı'nda Nilüfer Çayı Botanik Parkı karşısında meydana geldi. Şiddetli sağanak nedeniyle yükselen su seviyesinde bir cesedin sürüklendiğini fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye, AFAD ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Polis ekipleri, kimliği henüz tespit edilemeyen cesedi sudan çıkararak kıyıya getirdi. Yağış nedeniyle suya kapılmış olabileceği değerlendirilen ve erkek olduğu belirlenen ceset, kimlik tespiti ve kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Bursa Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

Bursa Nilüfer Çayı'nda Sürüklenen Erkek Cesedi Bulundu! (3)

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Gazetecilere açıklama yapan Vali Demirtaş, "Şu an burada bir ceset var, ancak bunun eski bir vaka olduğunu düşünüyoruz. Sel veya yağış sonucu ortaya çıkmış bir ceset değil, daha önce kaybolmuş bir kişiye ait olabilir, ama olay yeri incelemesi devam ediyor. Bu konuda kesin bir şey söylemek için henüz erken" dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bursa Nilüfer Çayı'nda Sürüklenen Erkek Cesedi Bulundu! (7)

Bursa Nilüfer Çayı'nda Sürüklenen Erkek Cesedi Bulundu! (6)

Bursa Nilüfer Çayı'nda Sürüklenen Erkek Cesedi Bulundu! (5)

Bursa Nilüfer Çayı'nda Sürüklenen Erkek Cesedi Bulundu! (4)

Muhabir: Mehmet İNAN - DHA