Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Enerji Verimliliği Merkezi (EVM), KOBİ’lerin yeşil büyüme ve dijital dönüşüm süreçlerine rehberlik etmeye devam ediyor. Türkiye'deki ilk ve tek akredite 'Enerji Verimliliği Ölçüm Laboratuvarı'na sahip olan merkezde, 'Enerji Yöneticisi Eğitimleri'nin dördüncü dönemi başarıyla tamamlandı.

Bursa Mudanya yolunda trafik düzenlemesi Bursa Mudanya yolunda trafik düzenlemesi

Btso Evm'de Enerji Yöneticisi Eğitimleri Devam Ediyor (1)

Kurulduğu günden bu yana hem yurt içinde hem de yurt dışında birçok işletmede verimlilik etütleri yaparak milyonlarca lira değerinde enerji tasarrufu sağlayan BTSO EVM, eğitim programlarıyla iş dünyasına katkı sunmayı sürdürüyor. Enerji Yöneticisi Yetiştirme programı kapsamında iki hafta süren eğitimlerde katılımcılar, enerji verimliliği, enerji yönetim sistemleri, enerji tasarrufu ve çevre dostu uygulamalar konularında bilgi sahibi oldu. Eğitimi başarıyla tamamlayan katılımcılar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Enerji Yöneticisi Sınavı'na girme hakkı kazandı. Bu sınavda başarılı olanlar, Bakanlık onaylı Enerji Yöneticisi Sertifikası almaya hak kazanacaklar.

Btso Evm'de Enerji Yöneticisi Eğitimleri Devam Ediyor (3)

Karbon Emisyonlarının Azaltılmasında Enerji Yöneticileri Kritik Rol Oynayacak

BTSO EVM Yöneticisi Canpolat Çakal, eğitim programının yoğun ilgi gördüğünü belirtti. Çakal, enerji yönetiminin sürdürülebilir bir gelecek için kritik önem taşıdığını vurgulayarak, "Katılımcılarımızı enerji verimliliği ve yönetimi konularında donatarak, işletmelerinin enerji tüketimini optimize etmelerine ve çevre dostu uygulamaları hayata geçirmelerine yardımcı olmayı hedefliyoruz. Gelecek dönemde de eğitimlerimize devam edeceğiz. Ülkemizin 2053 yılı Karbon Nötr hedefine ulaşabilmesi için en aktif rol enerji yöneticilerine düşecektir. BTSO’nun vizyonu doğrultusunda hayata geçen merkezimizde önümüzdeki dönemde de eğitim faaliyetleri sürecek" dedi.

Btso Evm'de Enerji Yöneticisi Eğitimleri Devam Ediyor (4)

Kursiyerler Eğitimlerden Memnun

Eğitimlere katılan Gülay Elitaş, BTSO EVM'den aldığı eğitimin verimli geçtiğini belirterek, "BTSO EVM ile enerji yönetimi konusunda önemli bilgiler edindim. Merkezden aldığım bilgi ve beceriler, şirketimizde enerji verimliliği sağlayarak maliyetleri düşürmemize yardımcı olacak," dedi. Bir diğer katılımcı Bahadır Gençer ise, "Enerji Yöneticisi eğitimi, kariyerim için büyük bir adım oldu. Enerji ve karbon yönetimi alanında uzmanlaşmak istiyorum. BTSO EVM'deki eğitim sayesinde bu hedefime bir adım daha yaklaştım," ifadelerini kullandı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Kaynak: HABER MERKEZİ