Boeing Uçaklarındaki Zorlu Günler Devam Ediyor

Boeing uçaklarının krizleri derinleşmeye devam ediyor. United Airlines havayoluna ait bir Boeing 757-200 tipi yolcu uçağı, Los Angeles'tan kalkış yaptığı sırada talihsiz bir olay yaşadı. Uçağın arka tekerleği düşerek büyük bir tehlikeye yol açtı.

Uçak, acil iniş için Denver'a yönlendirildi ve olayda yolcular ile mürettebattan fiziksel olarak herhangi bir yaralanma yaşanmadığına dair haberler alındı. United Airlines, soruşturma sürecini başlattı. Yolcuların ifadelerine göre, kalkışta her şey normal görünüyordu; ancak uçuş sırasında pilotun acil iniş anonsu ile kabinde bir panik havası oluştu.

Boeing Uçaklarındaki Sorunların Sonu Gelmiyor

United Airlines'ın Boeing uçağı, Mart ayında da benzer bir tekerlek düşmesi olayı yaşamış ve acil iniş yapmak zorunda kalmıştı. Daha önce, 5 Ocak'ta Alaska Havayolları'nın Boeing MAX 737 model yolcu uçağının kapısının uçuş sırasında açılması, endüstri devinin üretim süreçleri hakkında ciddi endişeler uyandırmıştı.

'ABD derin devleti, Biden'ın durumunu halktan gizledi' 'ABD derin devleti, Biden'ın durumunu halktan gizledi'

ABD'de bu tipte 171 uçağın uçuşlarının durdurulmasının ardından Türk Hava Yolları (THY) de aynı tipteki beş uçağının uçuşlarını askıya almıştı. İncelemeler sonucunda uçaklarda gevşek vidalar tespit edilerek endişeler daha da arttı. ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA), 737 MAX uçaklarının üretim sürecini kapsamlı bir şekilde incelemeye aldı ve 89 testten 33'ünün başarısız olduğu ortaya çıktı.

Kaynak: rss