Bitcoin ve Kripto Piyasası Belirsizlikle Sarsıldı

Kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ederken, Bitcoin (BTC), borsa yatırım fonlarına (ETF) olan ilginin azalması ve para politikası belirsizliği nedeniyle düşüş yaşadı. Bu gelişmeler, 2024'ün en kötü ikinci haftalık düşüşüne yol açtı.

ETF İlgisinin Azalması ve Para Politikasına İlişkin Belirsizlikler

Amerikan Birleşik Devletleri'ndeki ETF'lere olan ilginin altı günlük bir artışının ardından BTC, sert bir düşüş yaşadı. Bugün yaklaşık %5 değer kaybederek 61.000 doların altına düştü ve son bir ayın en düşük seviyesini gördü.

Para politikasına ilişkin artan belirsizlikler de kripto piyasasını olumsuz etkiledi. ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz oranlarını yirmi yılın en yüksek seviyesinden düşürmeye başlayabileceği yönündeki şüpheler, piyasayı olumsuz yönde etkiledi.

Piyasa Dinamikleri ve Son Durum

FalconX'in araştırma müdürü David Lawant'a göre, mevcut kripto piyasası dinamikleri "düşük volatilite ve düşük hacim" ile karakterize ediliyor.

Yeni haftanın ilk gününde BTC, %4,8 günlük düşüşle 62.446 dolara gerilerken, Ethereum (ETH) %5 düşüşle 3.314 dolara düştü. Kripto para piyasasının toplam değeri 2,24 trilyon dolar olarak kaydedildi.

Trump'a sıkılan kurşun böyle görüntülendi Trump'a sıkılan kurşun böyle görüntülendi

Diğer kripto varlıkları da kayıplar yaşadı. Cardano (ADA) %4,3 düşüşle 0,37 dolara, Solana (SOL) ise %5,3 düşüşle 126,62 dolara geriledi. Piyasaların genel olarak belirsizlik ve dalgalanma ile karşı karşıya kaldığı gözlemleniyor.

Kaynak: rss