Bilal Sağlam isimli pompacı dolandırıcı mı? Bir kaç zamandır kendi sosyal medya hesaplarından kişilere ve kurumlara şantaj tarzı yorumlarıyla özel hayatın gizliliği ve mahremiyeti ilkesini defalarca ihlal ederek dezenformasyon yapan Bilal Sağlam isimli şahsın Manisa Alaşehir’de ikamet eden batık bir petrol istasyonu sahibi olduğu iddia edildi.

Nokta Bursa Haber merkezine ulaşan ihbarları değerlendiren Nokta Bursa ekibi, bahse konu şahıs Bilal Sağlam’ın bazı petrol şirketlerinden petrol aldığı ancak parasını ödemediği, ödememek içinde bu şirketler ve şahıslar hakkında kendi çapında aslı astarı olmayan yalan ve sahte düzenlenmiş belgelerle karalama yaptığı ortaya çıktı.

Bilal Sağlam isimli pompacı dolandırıcı mı?

Daha önce bir akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalışan Bilal Sağlam’ın sahte fiş satarak menfaat elde ettiği, kendi üzerinde vergi borcu olduğu için eşi Duygu Sağlam ve kayınbiraderi Adem Mazı üzerine şirkeler kurdurup akçeli işlerini buradan yürüttüğü gelen iddialar arasında.

Vergi rekortmeni şirketlerden şantaj ile para koparmaya çalışan Bilal Sağlam hakkında, İzmir Aliağa’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kurşunlama olayında da ilgi ve bilgisi olduğu kuvvetli iddialar arasında.

Bilal Sağlam: Dolandırıcılık ve Şantaj İddiaları

Son zamanlarda sosyal medya hesaplarından kişilere ve kurumlara yönelik şantaj içerikli yorumlar yaparak özel hayatın gizliliği ve mahremiyet ilkesini defalarca ihlal eden Bilal Sağlam adlı şahıs, Manisa Alaşehir’de ikamet ettiği ve daha önce batık bir petrol istasyonu sahibi olarak tanındığı gelen bilgiler arasında.

İddiaların Ardındaki Gerçekler

Nokta Bursa haber merkezine ulaşan ihbarları değerlendiren ekip, Bilal Sağlam isimli pompacı bazı petrol şirketlerinden aldığı yakıtın bedelini ödemediği ve bu durumun üstünü örtmek için şirketler ve şahıslar hakkında asılsız yalanlar ve sahte belgelerle karalama yapmaya çalıştığını ortaya çıkardı.

FIAT 125. yılına 2 yeni modelle girdi FIAT 125. yılına 2 yeni modelle girdi

Sahte Belgeler ve Şantaj

Bilal Sağlam isimli pompacı geçmişte bir akaryakıt istasyonunda pompacı olarak çalıştığı ve sahte fişler satarak menfaat sağladığı iddia ediliyor. Ayrıca, kendi üzerinde bulunan şirketinden vergi borçları nedeniyle, eşi Duygu Sağlam ve kayınbiraderi Adem Mazı üzerine şirketler kurarak ticari faaliyetlerini bu şekilde sürdürdüğü ve vergi kaçırdığı iddia ediliyor.

İzmir Aliağa’da Kurşunlama Olayı

Son olarak, Bilal Sağlam’ın İzmir Aliağa‘da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kurşunlama olayında da ilgisi ve bilgisi olduğu kuvvetli bir şekilde iddia ediliyor. Vergi rekortmeni şirketlere şantaj yaparak para koparmaya çalışan Sağlam, bu tür yasadışı faaliyetlerle gündeme gelmiş durumda.

Dezenformasyon ve Karalama Kampanyaları

Sosyal medyada yaptığı dezenformasyon ve karalama kampanyalarıyla dikkat çekmeye çalışan Bilal Sağlam isimli pompacı, bu tür yöntemlerle kişilere ve kurumlara zarar vermeye devam ediyor. Bu durum, hem hukuki hem de etik açıdan ciddi sorunlar doğurmakta.

Bilal Sağlam hakkındaki bu iddialar, dolandırıcılık ve şantaj suçlamalarının ciddi boyutlarda olduğunu göstermektedir. İlgili yetkililerin ve mağdurların hukuki yollara başvurarak savcılık kanalıyla işlem başlatıldığı gelen bilgiler arasında.

Bilal Sağlam’ın dezenformasyonunu haber yapan bir haber sitesinin hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu ve savcılığın harekete geçtiği bildirildi. (Nokta Bursa)

Kaynak: Nokta Bursa