HABER... AK Parti MYK toplantısı başladı HABER... AK Parti MYK toplantısı başladı

Beyaz Saray'dan Biden'ın Tartışmalı Videolarına Açıklama

Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı Joe Biden'ın sosyal medyada çok tartışılan "kafa karıştırıcı" videolarına ilişkin soruları yanıtladı.

Jean-Pierre, videoların "kötü niyetle" düzenlendiğini ve gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Bu manipüle edilmiş videoların tek amacı Başkan'ın itibarına zarar vermek" dedi.

"Ucuz sahteler" olarak nitelendirdiği videoların, Cumhuriyetçilerin çaresizliğini ortaya koyduğunu vurgulayan Jean-Pierre, "Başkan'ın başarılarından ziyade bu sahte videolara başvurmaları, onların ne kadar umutsuz olduklarını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Jean-Pierre ayrıca, Biden'ın bir etkinlikte müzik eşliğinde dans edenlerin yanında hareketsiz durduğu videoyla ilgili olarak, "Başkan orada müziği dinledi, dans etmedi" açıklamasını yaptı. "Dans etmemenin bir sağlık sorununa işaret ettiği yönündeki iddiaları duymamıştım" diyen Jean-Pierre, "Etrafındaki bazı kişilerin de dans etmediğini görebilirsiniz" dedi.

Jean-Pierre, Başkan Biden'ın zihinsel keskinliğine ilişkin de endişeleri reddetti. "Başkan Biden, ülkemizi yönetmek için olağanüstü derecede yetkin ve zihinsel olarak keskin" diyen Jean-Pierre, Demokratların Başkan'ın arkasında olduğunu ve ülke için yaptıklarını desteklediklerini belirtti.

"Cumhuriyetçilerin bu sahte iddiaları sürdürmesi, Başkan Biden'ın Amerikan halkı için sunduğu gerçek başarıları örtbas etmeye yönelik bir girişimdir" diyen Jean-Pierre, "Başkan'ın görevdeki siciline baktığınızda, ekonomik toparlanma, iklim değişikliğiyle mücadele ve sosyal adaleti teşvik etme konusundaki çabaları da dahil olmak üzere bir başarı öyküsü görüyorsunuz" dedi.

Kaynak: rss