Bayram Tatili Trafik Kazaları: Hayatını Kaybedenlerin Sayısı 62'ye, Yaralıların Sayısı 8.690'a Yükseldi

Bayram tatilinin ardından yetkililer, meydana gelen trafik kazalarıyla ilgili endişe verici bir rapor yayınladı. İlk yedi günde yaşanan kazalarda, 62 kişi hayatını kaybederken, 8.690 kişi yaralandı.

5 yaşındaki çocuğa taciz iddiası gerginliği: Araçları ters çevirip, iş yerlerini ateşe verdiler 5 yaşındaki çocuğa taciz iddiası gerginliği: Araçları ters çevirip, iş yerlerini ateşe verdiler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, trafik kazalarının önlenmesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulundu. Vatandaşları aşırı hız yapmaktan kaçınmaları ve emniyet kemeri takmaları yönünde uyardı.

"Bayram tatili boyunca Trafik Polisi ve Jandarma Trafiğimiz, denetimlerine aralıksız olarak devam ediyor. Bayram tatilinin yedinci gününde, 21 Haziran 2024 Cuma günü, 24 saatlik bir süre boyunca meydana gelen 597 trafik kazasında ne yazık ki 13 kişi hayatını kaybetti ve 1.007 kişi yaralandı."

"Bayram tatilinin ilk yedi gününde (Cumartesi, Pazar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma), 62 vatandaşımız maalesef hayatını kaybetti ve 8.690 kişi yaralandı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum."

Bakan Yerlikaya, "Lütfen aşırı hız yapmayalım. Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Yolculuklar sizleri sevdiklerinize kavuşturmak için vardır, ayırmak için değil. YOLUN SONU BAYRAM OLSUN" ifadeleriyle vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda çağrı yaptı.

Kaynak: rss