Batman'da Terörle Mücadele Operasyonları Sonucu 3 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Palamut Köyü'nün kırsalında, güvenlik güçleri hareket halindeki 3 terörist tespit etti. Bölgeye, Atak taarruz helikopterleri, Silahlı İnsansız Hava Aracı ve İnsansız Keşif uçakları sevk edildi. Batman İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı birlikleri de bölgeyi ablukaya aldı.

Mava Dağı eteklerindeki operasyon sırasında, güvenlik güçleri teröristlerle çatıştı. Çıkan çatışmada 3 terörist, silahları ve yanlarındaki teçhizatlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi. Bölgede operasyonların aralıksız sürdüğü bildirildi.

HABER... AK Parti MYK toplantısı başladı HABER... AK Parti MYK toplantısı başladı

20 Haziran'da aynı bölgede gerçekleştirilen "Bozdoğan 43" operasyonunda da 4 terörist etkisiz hale getirilmişti. Teröristlerin, İçişleri Bakanlığı tarafından 1 milyon lira para ödülü konulan Turuncu kategoride yer alan Şervan Botan kod adlı Şakir Erdemci, Eylem kod adlı Hazret Kaçar, Nurhak kod adlı Nurettin Tekin ve Axin kod adlı Zeynep Özkan olduğu tespit edildi. Bu teröristlerin Garzan eyaleti hareketli takım yapılanması içinde yer aldıkları ve bir güvenlik görevlisinin şehit edildiği, üçünün de yaralandığı saldırılardan sorumlu oldukları belirlendi.

Şırnak ve Ağrı'da da Terörle Mücadele Operasyonları: 5 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

21 Haziran'da Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi kırsalında gerçekleştirilen "Bozdoğan 44" operasyonunda, METELER adıyla bilinen JÖH taburunun hava desteğiyle katılımıyla terör örgütü PKK'nın Botan saha yapılanması Kato-Altındağlar-Faraşin-Kato-Marinos yapılanmasında yer alan teröristlerden 1 milyonluk Turuncu listede aranan Brusk kod adlı Basri Cin, 500 bin lira para ödüllü Gri kategorideki Rüstem kod adlı Sefer Temel, Kamuran Gever kod adlı Yılmaz Sala ve İran uyruklu Dilsöz Rojhilat kod adlı teröristler etkisiz hale getirildi.

Ağrı'nın Doğubayazıt İlçesi Karataş Tepe mevkiinde ise terör örgütü PKK'nın Ağrı, Van, Kars, Iğdır ve Arhadan kırsalını kapsayan Serhat Eyaleti sorumlusu Şeyhmus kod adlı Yılmaz Öner etkisiz hale getirildi. Öner, 10 milyon lira para ödülü konulan kırmızı kategoride aranan bir teröristti.

Böylece son bir hafta içinde Batman, Ağrı ve Şırnak'ta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 12'ye yükseldi. Güvenlik güçleri, bölgede terörle mücadele operasyonlarını aralıksız sürdürüyor.

Kaynak: rss