Son Dakika: A Milli Futbol Takımı, EURO 2024'e Galibiyetle Başladı

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 yolculuğuna Gürcistan'ı 3-1 yenerek başladı. Mert Müldür, Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu'nun golleri, ay-yıldızlı ekibin galibiyetini perçinledi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, takımın ilk zaferini kutlamak için Teknik Direktör Vincenzo Montella, oyuncular Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başkan Erdoğan, telefon görüşmesinde oyuncuların gözlerinden öptüğünü ve turnuvanın en önemli gollerinden birinin Arda Güler'in attığı gol olduğunu belirtti.

Başkan Erdoğan'ın A Milli Futbol Takımı'nı Tebrik Mesajı

Başkan Erdoğan, "Tebrik ediyoruz, mutluluklar diliyoruz. Bu maçtan sonra Portekiz maçı var. Mert'in attığı gol şampiyonanın en önemli golü sayılabilir. Arda'nın attığı gol de dört dörtlük bir goldü. Bütün futbolcuların gözlerinden öpüyorum" sözleriyle oyuncuları kutladı.

Teknik Direktör Vincenzo Montella da Başkan Erdoğan'ı 22 Haziran Cumartesi günü oynanacak olan Portekiz maçı için stadyuma davet etti.

Arda Güler'in Şık Golü

Ay-yıldızlıların ikinci golünü kaydeden Arda Güler, "Şampiyonanın en güzel gollerinden biri bu olacak. Devamını bekliyoruz" sözleriyle Başkan Erdoğan'ın tebriklerine karşılık verdi.

Kerem Aktürkoğlu'nun Golü

Maçın son golünü atan Kerem Aktürkoğlu, "Kalecinin çıkışını iyi değerlendirdin. Tebrik ediyorum" sözleriyle Başkan Erdoğan'ın övgüsüne mazhar oldu.

FIAT 125. yılına 2 yeni modelle girdi FIAT 125. yılına 2 yeni modelle girdi

Montella'nın Doğum Günü Kutlaması

Öte yandan Başkan Erdoğan, bugün 50. yaş gününü kutlayan İtalyan teknik direktör Vincenzo Montella'yı da tebrik etti. Montella, "Bugün daha güzel bir hediye alamazdım" dedi.

A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2024 Yolculuğu

A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 F Grubu'nda Gürcistan'ı yendikten sonra 22 Haziran Cumartesi günü Portekiz ile karşılaşacak. Ay-yıldızlılar, 26 Haziran Salı günü İsviçre'ye karşı turnuvadaki üçüncü ve son grup maçını oynayacak.

Kaynak: rss