Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Uludağ Üniversitesi kampüsündeki yangının ardından ormanların yeniden ağaçlandırılması için harekete geçti.

Büyükşehir Belediyesi çalışanları, fidan dikimiyle başlayacakları restorasyon sürecinin kentteki diğer kurumlar için örnek teşkil etmesini umut ediyor.

Ağaçlandırma Çağrısı

Başkan Bozbey, “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz” Başkan Bozbey, “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz”

Nilüfer ilçesine bağlı Yolçatı Mahallesi'nde başlayıp geniş bir alana yayılan yangın, havadan ve karadan müdahalelerle kontrol altına alınmış, ancak 700 hektarlık bir alanda zarar oluşmuştu.

“Hep birlikte yeniden yeşertelim”

Başkan Mustafa Bozbey, Yolçatı Mahallesi’nden başlayıp Uludağ Üniversitesi’ne kadar uzanan yangınların ardından başlayan haftayı üzücü bir haberle açtıklarını belirtti. Yangından etkilenenlere geçmiş olsun dileklerini ileten Bozbey, yangınla mücadele eden ekiplere teşekkür etti ve şimdi tüm Bursa'da yaşamı ve umudu yeniden yeşertmenin zamanı olduğunu vurguladı. Büyükşehir Belediyesi olarak 5890 çalışan adına fidan dikimine başladıklarını duyuran Bozbey, bu hareketin diğer kurum ve kuruluşlara örnek olmasını umduğunu dile getirdi.

Editör: Haber Merkezi