Samsunspor, Ahmet Sağat'a veda etti Samsunspor, Ahmet Sağat'a veda etti

RAMS Başakşehir, UEFA Konferans Ligi'nde Isloch Minsk Region veya La Fiorita 1967 ile Karşılaşacak

RAMS Başakşehir, yaklaşan UEFA Konferans Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda, 1. Ön Eleme Turu'nda Isloch Minsk Region (Belarus) ve La Fiorita 1967 (San Marino) eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. İki takım arasındaki maç, 21 Temmuz 2023 tarihinde oynanacak ve kazanan, Başakşehir ile 28 Temmuz 2023 tarihinde İstanbul'da oynanacak rövanş maçına hak kazanacak.

RAMS Başakşehir, Süper Lig'i üçüncü sırada tamamlayarak UEFA Konferans Ligi'ne katılma hakkını kazandı. Takım, geçen sezon UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşamasına ulaşmıştı ve bu sezon Avrupa sahnesinde başarılı olmak için kararlı. Başakşehir'in teknik direktörü Emre Belözoğlu, UEFA Konferans Ligi'ni kazanmak için güçlü bir kadroya sahip olduklarına inanıyor.

Isloch Minsk Region, Belarus Premier Ligi'ni yedinci sırada tamamlayarak UEFA Konferans Ligi'ne katılma hakkını kazandı. Takım, bu sezon Avrupa sahnesinde yer almak için mücadele ediyor ve 1. Ön Eleme Turu'nda La Fiorita 1967'yi elemek için güçlü bir performans sergiledi.

La Fiorita 1967, San Marino Campionato Sammarinese'yi üst üste dördüncü kez kazanarak UEFA Konferans Ligi'ne katılma hakkını elde etti. Takım, UEFA Avrupa Ligi grubunda yer alan ilk San Marino takımı olmayı başardı ve Avrupa sahnesinde adından söz ettirmeyi hedefliyor.

RAMS Başakşehir - Isloch Minsk Region / La Fiorita 1967 eşleşmesinin kazananı, UEFA Konferans Ligi 3. Ön Eleme Turu'na katılacak. 3. Ön Eleme Turu'nun kura çekimi, 18 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak.

Kaynak: rss