Adana'da Hijyen Standartlarına Uymayan İşletme Kapatıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın Duyurusu

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Adana'nın Seyhan ilçesindeki bir işletmede gıda güvenilirliği ve hijyen standartlarına uyulmadığına dair görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili soruşturma başlatıldığını ve işletmenin kapatıldığını duyuran Bakan Yumaklı, "Adana'nın Seyhan ilçesindeki bir işletmede gıda güvenilirliği ve hijyen standartlarına uymayan görüntüler asla kabul edilebilir değildir" ifadelerini kullandı.

Bakan Yumaklı, soruşturma kapsamında işletmeye cezai işlem uygulandığını, hijyen standartlarına aykırı kesildiği tespit edilen etlerin imha edildiğini ve olumsuz koşullarda gıda satışı yapıldığı belirlenen işletmenin kapatıldığını belirtti.

Ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu ifade eden Bakan Yumaklı, "Vatandaşımızın sağlığıyla oynayanlara göz açtırmadık, açtırmayacağız" dedi.

Soruşturma Detayları

Seyhan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada şu işlemler gerçekleştirildi:

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul'da göçmen kaçakçılarına KALKAN-26 darbesi! SON DAKİKA HABERİ: İstanbul'da göçmen kaçakçılarına KALKAN-26 darbesi!
  • İşletmeye cezai işlem uygulandı.
  • Hijyen standartlarına aykırı kesildiği tespit edilen etler imha edildi.
  • Olumsuz koşullarda gıda satışı yapıldığı belirlenen işletme kapatıldı.
  • Savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Vatandaşın Sağlığı Öncelikli

Bakan Yumaklı, vatandaşın sağlığının öncelikli olduğunu vurgulayarak, "Vatandaşımızın sağlığıyla oynayanlara göz açtırmadık, açtırmayacağız" ifadelerini kullandı.

Kaynak: rss