İçişleri Bakanı Yerlikaya, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde Teröre ve Suçlara Karşı Mücadeleyi Vurguladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "İçişleri Bakanlığı ailesi olarak, terörle, şehir eşkıyalarıyla, zehir tacirleriyle, tüm suç ve suçlularla canımız pahasına mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz." dedi.

Yerlikaya, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde yaptığı konuşmada, Türk milletinin köklü bir devlet geleneğine sahip olduğunu vurguladı. Bu mazinin, "Büyük ve Güçlü Türkiye" hedefiyle geleceğe ilerlerken ve Türkiye'nin Yüzyılı'nı inşa ederken en büyük sermayeleri olduğunu belirtti.

Bakan Yerlikaya, Polis Akademisi Mezuniyet Töreninde 2 Bin 366 Öğrencinin Diplomasını Verdi

Bakan Yerlikaya, bugün mezun olan 2 bin 366 öğrenciden 483'ünün kadın, 1883'ünün erkek olduğunu, ayrıca 15 farklı ülkeden 94 misafir öğrencinin de mezun olacağını açıkladı.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni'nde şu ifadelerle konuştu:

"İçişleri Bakanlığı ailesi olarak, terörle, şehir eşkıyalarıyla, zehir tacirleriyle, tüm suç ve suçlularla canımız pahasına mücadele ediyoruz, etmeye de devam edeceğiz. Her bir vatandaşımızın canı, malı, huzuru ve güvenliği bize emanettir. Puslu dağların zirvelerinde, dar geçitlerde, çıkmaz sokaklarda, hep bu kahramanların nefesi, ayak izleri var. Bu şanlı bayrak dalgalandıkça, dağdaki teröristler de şehirlerdeki eşkıyalar da nefesimizi enselerinde hissetmeye devam edecekler."

İBB ile İstanbul Barosu arasında protokol imzalandı İBB ile İstanbul Barosu arasında protokol imzalandı

Mezun olan öğrencilere tebriklerini ileten Yerlikaya, tüm polislere başarılar dileyerek devam etti:

"Tüm polislerimize başarılar diliyorum. Şehitlerimizi, Emniyet teşkilatımıza ömürlerini adayan ve ebediyete irtihal eden polislerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Gazilerimize sağlık ve afiyetler diliyorum."

Polis Akademisi Başkanı Çolak: Demokratik Değerler ve Polis Eğitimi

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, bugün yaşadıkları heyecan ve mutluluğu dile getirerek, son 2 yıl içinde verdikleri eğitimlerde ön lisans düzeyinde ve polis temel eğitimini tamamladıklarını belirtti.

Çolak, eğitim süreçlerinin demokratik değerler ve prensipler üzerine kurulu olduğunu vurgulayarak, Türk Polis Teşkilatı'nın son 75 yıldır sivil otoritenin emrinde olduğunu ve demokrasinin güçlenmesinde kanun ve kuralların uygulanmasında önemli bir rol oynadığını ifade etti.

Ayrıca, 2014 yılından bu yana toplamda 192 bin 902 yeni personelin (142 bin 700 polis memuru, 19 bin 475 polis amiri ve 30 bin 745 çarşı ve mahalle bekçisi) emniyet teşkilatına katıldığını belirtti.

Editör: Emre YAZICI