Gençlik Bakanlığı'nın Yaz Eğitim ve Eğlencesi: Gençlik Yaz Okulları

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 11-18 yaş aralığındaki gençler için bu yaz, ücretsiz eğitim ve eğlence sunan Gençlik Yaz Okulları programını devreye alıyor. Bu fırsat, yoğun geçen eğitim döneminin ardından öğrencileri eğlenceli ve öğretici bir deneyimle buluşturacak.

Galatasaray, kinci kampında çalışmalara başladı Galatasaray, kinci kampında çalışmalara başladı

Gençlik Yaz Okulları, 1 Temmuz'da kapılarını açacak ve 1 Eylül'e kadar devam edecek. Gençlik Merkezleri bünyesinde gerçekleşecek okullar, spor, kültür-sanat, el sanatları ve sokak oyunları gibi çeşitli aktiviteleri kapsayan kapsamlı bir program sunuyor. Gençler, bu programlar aracılığıyla sosyal bağlarını güçlendirirken, ilgi ve yeteneklerini keşfedebilecek, yeni dostluklar kurabilecek ve öz güvenlerini geliştirebilecekler.

Bakan Osman Aşkın Bak, "Gençlerimizin sosyal gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Gençlik Yaz Okulları, bu hedef doğrultusunda onlara anlamlı bir deneyim sunacak." dedi.

Gençlik Yaz Okulları'na katılan öğrenciler, Türkiye genelindeki Gençlik Merkezlerinin faaliyetlerini deneyimleme, bakanlığın diğer projeleri hakkında bilgi edinme ve gençlik merkezlerinin yıl boyu sunduğu imkanları keşfetme fırsatı bulacaklar.

Bakan Bak, sözlerini şöyle sürdürdü: "Öğretim yılının ardından öğrencilerimize eğlenceli ve eğitici bir program hazırladık. Milli, manevi ve kültürel değerlerimizi aktarmak, gönüllülük bilincini aşılamak ve gençlerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmak istiyoruz."

Gençlik Yaz Okulları'nda bir dönem tamamladıktan sonra, gençler yeteneklerini geliştirmek ve yaz tatillerinin kalanını keyifli bir şekilde geçirmek için 'Merkezimde Bu Yaz' etkinliklerine katılabilecekler. Bu etkinliklerle birlikte, gençler yaz boyunca gençlik merkezlerinin sıcak ortamında kaliteli zaman geçirebilecekler.

Gençlik Yaz Okulları, gençlerin sosyal, duygusal ve entelektüel gelişimine katkı sağlarken, onlara eğlenceli ve unutulmaz bir yaz deneyimi sunuyor. Gençler, bu fırsattan yararlanarak yaz aylarını dolu dolu geçirirken, kişisel gelişimlerine de önemli bir katkıda bulunacaklar.

Kaynak: rss