Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov: "Türkiye ile Askeri İlişkilerde Yeni Dönem"

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Azerbaycan ordusunun 106. kuruluş yılı dolayısıyla resmi haber ajansına verdiği röportajda, Türkiye ile askeri ilişkiler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hasanov, Türkiye’nin savunma sanayindeki tecrübelerinden Azerbaycan’ın da faydalandığını belirterek,

Erdoğan'dan Esad ile görüşme planı: Talimat verdim Erdoğan'dan Esad ile görüşme planı: Talimat verdim

"Sayın Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev’in talimatları doğrultusunda, Türk Silahlı Kuvvetleriyle yakın iş birliği içindeyiz. Türk Silahlı Kuvvetleri, NATO'nun önde gelen ordularından biridir. Özellikle kardeş Türkiye'nin savunma sanayisi çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Sadece 'Bayraktar' ve 'Akıncı'lardan bahsetmiyoruz; diğer alanlarda da önemli gelişmeler var. Türkiye'nin savunma sanayisi, özellikle son yıllarda büyük ilerleme kaydetti"

ifadelerini kullandı.

Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov: "Türkiye ile Askeri İş Birliğimiz Güçleniyor"

Azerbaycan Savunma Bakanı Zakir Hasanov, Azerbaycan ordusunun 106. kuruluş yılı dolayısıyla resmi haber ajansına verdiği röportajda, Türkiye ile askeri iş birliği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hasanov, Türkiye'nin askeri iş birliği konusunda ilk sırada yer aldığını vurgulayarak,

"Şuşa Beyannamesi'ne göre biz müttefikiz. İki ülkenin entegrasyonu sadece eğitimde ve tatbikatta değil, tüm alanlarda mevcuttur. Biz ortak faaliyet gösteriyoruz ve birlikte çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın çok meşhur bir sözü var: 'İki devlet, bir millet.' Şu anda büyük işler yapılıyor. Şimdiden kendimize yeni füzeler ve roketler temin etme görevini belirledik. Bu yönde çok güzel çalışmalar yapılıyor ve Azerbaycan sevindirici sonuçlarla karşı karşıya. Umarım, en modern silah, teçhizat ve mühimmatı kendimize sağlayacağız. Kardeş Türkiye'nin imkanlarını değerlendirip ortak üretim gerçekleştireceğiz,"

ifadelerini kullandı.

Editör: Emre YAZICI