İçişleri Bakanlığı'ndan Ayaklanma Paylaşımı Yapan Hesap Hakkında Açıklama

İçişleri Bakanlığı, sosyal medya platformunda "Ayaklanma çıkarmaya başlayacağız" mesajı paylaşan sosyal medya hesabının sorumlusu hakkında adli işlem başlatıldığını duyurdu.

Bakanlığın yaptığı açıklamada, yapılan incelemeler sonucunda hesabın yöneticisinin 14 yaşındaki E.P. adlı bir çocuk olduğu belirtildi. E.P.'nin hesaptan Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerini de paylaştığı tespit edildi.

İçişleri Bakanlığı, ülkede karışıklık çıkarma girişimlerini ve çocukları bu amaçla kullanmayı hedefleyenleri tek tek tespit edip adalete teslim edeceğini vurguladı. Bakanlık, konuyla ilgili soruşturmanın kapsamlı bir şekilde sürdürüldüğünü bildirdi.

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın Tespitleri

Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'nın yürüttüğü çalışmalar sonucunda, "Ayaklanış#Türkiye" rumuzlu sosyal medya hesabından "Saat 19.00-20.00 arası Sultanbeyli'de ayaklanma çıkarmaya başlayacağız" şeklinde bir paylaşım yapıldığı tespit edildi.

İncelemeler sonucunda hesabın yöneticisinin 14 yaşındaki E.P. adlı bir çocuk olduğu belirlendi. Aynı hesaptan Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin kimlik bilgilerinin de paylaşıldığı anlaşıldı.

Çocuk Şube Müdürlüğü'nün İşlemleri

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü, 14 yaşındaki E.P.'ye ilişkin gerekli işlemleri gerçekleştirdi. E.P.'nin hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle soruşturma başlatıldı.

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplandı: Tanju Özcan disipline sevk edilecek mi? CHP Merkez Yönetim Kurulu toplandı: Tanju Özcan disipline sevk edilecek mi?

İçişleri Bakanlığı, ülkede karışıklık çıkarmak isteyenlere ve çocukları bu amaçla kullanmaya çalışanlara karşı kararlı bir şekilde mücadele edeceğini vurguladı.

Kaynak: rss