BUÜ Mühendislik Fakültesi Öğrencileri ERC Finallerine Odaklandı

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin kurduğu ULUROVER Takımı, Eylül 2024'te Krakow'da düzenlenecek ERC finallerine hazırlanıyor.

Ünimak Makine Desteği

Çalışmalarını sürdüren gençler, Ünimak Makine firmasının sponsorluğundan da yararlanıyor. Hazırlanan işbirliği protokolüne BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ile Firma Genel Müdür Yardımcısı Begüm Baykal imza attı.

Gençlere Deneyim Kazandırılıyor

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Ferudun Yılmaz, firmaya desteklerinden dolayı teşekkür etti. İşbirliklerinin her iki taraf için de faydalı olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi:

"Üniversite-sanayi işbirliği, öğrencilerimizin organizasyon becerilerini geliştirmelerine ve gelecekteki mesleklerine daha donanımlı bir şekilde hazırlanmalarına katkı sağlıyor. Bu destekler, gençlerimize ciddi tecrübe kazandırıyor."

Destek Sürecek

Hukuk Taban Puanları 2024 - Devlet ve Özel Üniversitelerde Başarı Sıralamaları (Ege, Marmara, İstanbul, Ankara Üniversit Hukuk Taban Puanları 2024 - Devlet ve Özel Üniversitelerde Başarı Sıralamaları (Ege, Marmara, İstanbul, Ankara Üniversit

Ünimak Genel Müdür Yardımcısı Begüm Baykal, teknolojik bir firma olduklarını ve gençlere destek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

"Gençlerin vizyoner yapılarından faydalanıyoruz. Üniversite ile işbirliği yapmak ve öğrencilerin projelerinde yer almak bizim için değerli. Bursa Uludağ Üniversitesi ile daha önce de çalıştık ve bundan sonra da proje üretmeye devam etmeyi arzu ediyoruz."

Yeni Projeler Planlanıyor

Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Karpat, Ünimak ile geçmişte başarılı işbirlikleri yaptıklarını ve yakın zamanda yeni projeler hayata geçireceklerini söyledi.

"Öğrencilerimize destek veren, staj ve uygulama derslerinde yardımcı olan Ünimak'a teşekkür ediyoruz. Uzun yıllar birlikte çalışmayı ve değerli projelere imza atmayı sürdüreceğiz."

Kaynak: rss