İYİ Parti'den Akşener'e Fotoğraf İndirme Talebi

İYİ Parti'nin eski Genel Başkanı Meral Akşener, partililerden kendisine ait fotoğrafların tüm makamlardan indirilmesini talep etti.

Akşener'in Açıklaması

"Fotoğraflarımın tüm makamlardan indirilmesini talep ediyorum."

Akşener, bu talebini yaptığı açıklamada dile getirdi. Açıklamasında başka herhangi bir ayrıntıya yer vermedi.

İYİ Parti'nin kurucu kadrosunda yer alan Akşener, 2017-2023 yılları arasında partinin genel başkanlığını yürütmüştü. 2023 yılında yapılan genel seçimlerin ardından partinin genel başkanlığından ayrılmıştı.

Akşener'in fotoğraflarının indirilmesi talebi, İYİ Parti içerisinde tartışmalara neden oldu. Bazı partililer, Akşener'in talebine destek verirken, bazıları ise bu talebin uygun olmadığını savundu.

Renault Trucks lojistikteki  elektrifikasyonu hızlandırıyor Renault Trucks lojistikteki  elektrifikasyonu hızlandırıyor

İYİ Parti'nin şu anki Genel Başkanı Gültekin Uysal, Akşener'in talebiyle ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadı.

Akşener'in fotoğraflarının indirilmesi talebinin nedeni henüz bilinmiyor. Ancak bazı yorumcular, Akşener'in partiden tamamen kopmak istediğini ve bu talebin de bu isteğin bir parçası olduğunu düşünüyor.

İYİ Parti, Türkiye'nin üçüncü büyük siyasi partisidir. Partinin kuruluş amacı, Türkiye'de demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve insan haklarını savunmaktır.

İYİ Parti, 2018 genel seçimlerinde %10,5 oy alarak 43 milletvekili çıkarmıştı. 2023 genel seçimlerinde ise %11,7 oy alarak 56 milletvekili çıkardı.

Kaynak: rss