HABER... AK Parti MYK toplantısı başladı HABER... AK Parti MYK toplantısı başladı

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı İkizköy'de yaşayan sakinler, ormanlarına yakın bir alanda büyük çaplı bir ağaç katliamının yaşandığını öne sürüyor.

İkizköy Çevre Komitesi Sözcüsü Esra Işık, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu: "Akbelen ormanlarındaki zeytin tarlalarının ortasında kalan, bugüne kadar dokunulmayan ormanlık alan, önceki gece girdiğimizde yok edilmiş bir haldeydi. Tahsisli alan içindeki ormanı neden gece yarısı yok ettiklerini öğrenmek istiyoruz."

"Milas Karacahisar yöresinde çıkan yangına iş makinesi göndererek destek sağlayan YK Enerji şirketi, aynı günün gecesinde ormanlık bir alanı kepçe ile yok ederek ikiyüzlülüğünü ortaya koydu. Köylülerin uyuyup el ayak çektikleri gece yarısı yapılan bu katliam, tüm İkizköylüleri derinden üzdü."

"Durumu fark eden İkizköylüler, ilgili makamlara dilekçe ile müracaat ederek suç duyurusunda bulundu. Ancak bu şirketin ilk vukuatı olmadığını biliyoruz. 8 Ağustos 2021'de Muğla'da çıkan büyük yangınlar sırasında da Akbelen'de orman kesimine girişmişlerdi. İkizköylülerin müdahalesi olmasa belki de çok daha büyük bir alanı yok edeceklerdi."

"YK Enerji şirketinin ikiyüzlülüğünü çok yakından tanıyoruz. Madencilik faaliyetleri, çıkarları için kullandıkları orman kesimleri ve fırsatçılıklarına karşı sonuna kadar mücadele etmeye kararlıyız. İkizköy'ün ormanlarını ve doğasını korumak için elimizden gelen her şeyi yapacağız."

Kaynak: HABER MERKEZİ