Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yabancı uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki bir çocuğa taciz ettiği iddiası üzerine büyük bir kalabalık toplanarak araçları ters çevirdi ve bazı iş yerlerini ateşe verdi. Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, kalabalığı kontrol altına almak için müdahale etti.

Yaşam Ayavefe: Afrika'ya Umut Taşıyan Hayırsever ve Girişimci Yaşam Ayavefe: Afrika'ya Umut Taşıyan Hayırsever ve Girişimci

Danişmentgazi Mahallesi'nde meydana gelen olayda, yabancı uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiası, mahallede büyük bir öfkeye yol açtı. Olayın ardından toplanan öfkeli kalabalık, şüpheliyi linç etmek için taşkınlık çıkardı.

Özel Harekat polisleri tarafından güvenli bir şekilde bölgeden uzaklaştırılan şüpheli, olay yerinden çıkarıldıktan sonra kalabalık yabancı uyruklulara ait araçları ters çevirdi ve iş yerlerini ateşe verdi. Polis, TOMA araçlarıyla müdahale ederken itfaiye ekipleri de çıkan yangınları söndürmeye çalıştı.

Valilik: Gözaltına alındı

Kayseri Valiliği, bir çocuğa tacizde bulunan yabancı uyruklu şahsın gözaltına alındığını ve çocuğun koruma altına alındığını duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, Danişmentgazi Mahallesi’nde yabancı uyruklu bir şahsın küçük yaştaki bir çocuğa yönelik taciz davranışı nedeniyle emniyet birimlerince gözaltına alındığı belirtildi. Çocuğun koruma altına alındığı vurgulanan açıklamada, "Olay titizlikle takip edilmekte olup, vatandaşlarımızın resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında herhangi bir eylemde bulunmamaları önemle rica olunur" ifadelerine yer verildi.

Kayseri İl Emniyet Müdürü: Söz veriyo

Kayseri İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, "O şahsın ve ailesiyle ilgili sınır dışı dahil her türlü işlemleri yapacağız. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye gelip, bu olayla ilgili neler yaptığımızı açıklayacağım" dedi.

Bölgeye gelerek açıklama yapan Aydın, "Tepkinizi gösterdiniz, sizi anladık ve mesajınızı aldık. Bundan sonraki her türlü hareket sizinle ilgili konulara dönecek. Mağdur şahıs Türk değil. Şüpheli şahıs şu anda gözaltında ve mağdur şahsın sağlığıyla ilgili bir problem yok. O şahsın ve ailesiyle ilgili sınır dışı dahil her türlü işlemi yapacağımızın sözünü veriyorum. Bir hafta sonra tekrar bu mahalleye gelip, bu olayla ilgili neler yaptığımızı açıklayacağım. Lütfen ailelerinizi alıp evlerinize geçin. Biz gerekeni yapacağız" ifadelerini kullandı.

rum bir hafta sonra tekrar geleceğim

Editör: Haber Merkezi