Vali Atamaları Resmi Gazete'de Yayınlandı

Cumhurbaşkanı Ayhan Barış'ın imzasıyla 5 ilin valisi değiştirildi. Resmi Gazete'de yer alan karara göre, Diyarbakır Valiliği koltuğuna Tarık Yılmaz, Malatya Valiliği'ne Hüseyin Aydın, Kocaeli Valiliği'ne Süleyman Özer, Çanakkale Valiliği'ne Mehmet Emin Günay, Elazığ Valiliği'ne ise Murat Kapıcı atandı.

Görevden alınan Malatya Valisi Erol Demir ise Vali-Mülkiye Başmüfettişliği'ne getirildi.

Diyarbakır'ın yeni valisi Tarık Yılmaz, daha önce Mardin Valiliği görevini başarıyla yürütmüştü. Malatya'nın yeni valisi Hüseyin Aydın, İzmir Valisi olarak edindiği tecrübeyle Malatya'ya önemli katkılar sağlayacağı bekleniyor.

Kocaeli'nin yeni valisi Süleyman Özer, Sakarya Valiliği'nde gösterdiği başarılı performansla tanınıyor. Çanakkale'nin yeni valisi Mehmet Emin Günay ise Edirne Valiliği'ndeki hizmetleri nedeniyle takdir toplamıştı.

YKS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı YKS adaylarının cevap kağıtları erişime açıldı

Elazığ'ın yeni valisi Murat Kapıcı ise Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda edindiği tecrübeyle, ilin kalkınmasına ve sorunlarının çözümüne katkı sunacak. Görevinden alınan Malatya Valisi Erol Demir'in Vali-Mülkiye Başmüfettişliği'nde yeni görevine başarılar dileniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ