Aliağa’nın şeytanı kim? Kim bu Aliağa’daki şeytan iş insanı? Aliağa’nın şeytanı kim? Kim bu Aliağa’daki şeytan iş insanı?

Hakimler ve Savcılar Kurulu 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi Yayımlandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'ni yayımladı.

Adalet Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, kararname ile ilgili şu ifadelere yer verildi:

"HSK Birinci Dairesi tarafından Adli ve İdari Yargı 2024 Yılı Ana Kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 13 Haziran 2024 tarihi itibarıyla tamamlanarak karara bağlanmıştır. Kararname ile atanan meslektaşlarımızın yeniden inceleme talebinde bulunmak istemeleri halinde, taleplerini en geç 24 Haziran 2024 Pazartesi günü mesai bitimine kadar UYAP personel ekranından göndermeleri gerekmektedir."

Açıklamada, meslektaşların fiziki dilekçe göndermelerine gerek olmadığı, görev mahallinde bulunmayanların bulundukları yerlerdeki adliyeler aracılığıyla mutlaka UYAP üzerinden gönderim yapmaları gerektiği belirtildi.

Yeniden inceleme talepleri Kararname Bürosuna ulaştıktan sonra, atanma talep formlarının ulaştığına ilişkin bilgi, ilgililere 24 saat içinde mesaj yoluyla bildirilecektir. Kararname ile ataması yapılmayan meslektaşların yeniden inceleme hakkı bulunmamaktadır.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yeni görev yerlerine atanan hakim ve Cumhuriyet savcılarımıza adaletin tecellisi yolunda başarılar diliyorum. Kararname, hakim ve savcılarımız ile aileleri, yargı camiamız ve ülkemiz için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

Bakanlık, resmi internet sitesinde kararnameyle 4 bin 9'u adli, 290'ı idari yargı olmak üzere toplam 4 bin 299 hakim ve savcının görev yerinin değiştirildiği listeyi yayımladı.

Kaynak: rss