Dolandırıcılık Operasyonunda 88 Şüpheli Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen "Düğüm-1" operasyonlarının sonuçlarını açıkladı. Mersin, Kahramanmaraş, Erzurum, Samsun, Nevşehir, Balıkesir merkezli olarak düzenlenen operasyonlarda, Hatay, Denizli, Adana, Siirt, Diyarbakır, Kayseri, Gaziantep, Şanlıurfa, Batman, İzmir, İstanbul, Muğla ve Manisa'da eş zamanlı baskınlar yapıldı.

Operasyonlarda, 1748 kişiyi dolandıran 88 şüpheli gözaltına alınırken, 10 ruhsatsız tabanca, 2 kurusıkı tabanca, 2 ruhsatsız pompalı tüfek, çok sayıda bilgisayar, telefon, sim kart, taşınabilir bellek, döviz ve Türk Lirası ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki halkımızı çeşitli yöntemlerle dolandıranların enselerindeyiz. Onlara göz açtırmayacağız." ifadelerini kullandı.

Hava Durumu (17-07-2024) Hava Durumu (17-07-2024)

"Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle." diyen Yerlikaya, operasyonun başarıyla sonuçlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Operasyon, dolandırıcılık suçlarının önlenmesi ve halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen kapsamlı çalışmaların bir parçası olarak gerçekleştirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaya ve şüpheli durumları derhal yetkili makamlara bildirmeye çağırdı.

Dolandırıcılık olaylarının çok yönlü ve sürekli değişen bir yapıya sahip olduğu belirtilerek, vatandaşların bilinçli olması ve kendini korumak için gerekli önlemleri alması vurgulandı. Emniyet Genel Müdürlüğü, halkın güvenliği için 24 saat esasına göre çalışmakta ve suçlarla mücadele etmek için kararlı adımlar atmaktadır.

Kaynak: rss