İçişleri Bakanlığı'ndan IŞİD Operasyonlarına İlişkin Açıklama

İçişleri Bakanı [Bakanın Adı], IŞİD terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen "Bozdoğan-48" operasyonlarında 45 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Bakan [Bakanın Adı], sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, operasyonun ayrıntılarını paylaştı:

"Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; Teröristlere hiçbir şekilde göz yummayacağız. Tek bir hedefimiz var; son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sizlerin duası ve desteğiyle, durmadan, duraksamadan mücadele etmek."

"Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri tarafından [16 il listesi] olmak üzere 16 ilde DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonlar düzenlendi."

"Operasyonlar sonucunda çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital malzemeye el konuldu."

"Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Operasyonun Kapsamı

İçişleri Bakanı'nın açıklamasına göre, Bozdoğan-48 operasyonu, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı'nın koordinasyonunda 16 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi.

Operasyonlara, Ankara, Antalya, Aydın, Düzce, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kırşehir, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Sakarya ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlükleri katıldı.

Tokat'ın üzüm tarhanası coğrafi işaret tescili aldı Tokat'ın üzüm tarhanası coğrafi işaret tescili aldı

Operasyonun Sonuçları

Operasyonlar sonucunda 45 şüpheli yakalandı. Ayrıca çok miktarda döviz ve Türk Lirası ile çok sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

El konulan dijital malzemeler arasında örgütün planları, faaliyetleri ve finansal işlemlerine ilişkin bilgi ve belgeler bulunuyor. Bu bilgiler, terör örgütünün faaliyetlerini daha iyi anlamak ve olası saldırıları önlemek için kullanılacak.

Bakanın Mesajı

İçişleri Bakanı, operasyonda görev alan polis memurlarını tebrik ederek, Türkiye'de terörle mücadelede kararlı olduklarını vurguladı.

Bakan, teröristlere göz yummayacaklarını ve son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadeleye devam edeceklerini ifade etti.

Kaynak: rss